בעת פטירה של אדם קרוב על בני המשפחה לדאוג לכלל הסידורים הנלווים, מלבד ההתמודדות עם האובדן והכאב ישנם סידורים טכניים שעל בני המשפחה לבצע.
בין הסידורים הנהוגים וכחלק מתכנון טקס ההלוויה נהוג לפרסם מודעת אבל.
מטרתה של מודעת האבל היא להעביר לכל הקרובים, המכרים והחברים של המנוח את אודות ההלוויה ולאפשר בעצם לכל מי שמעוניין להגיע ולחלוק כבוד אחרון עם המנוח ללוותו בדרכו האחרונה.
הדרך הנהוגה לפרסום מודעות אבל היא פרסום בעיתונים ובמדורי האבל, אך כיום ישנם כלים המאפשרים פרסום מודעת אבל באינטרנט בדרך פשוטה, נגישה וחינמית על מנת להקל על המשפחות האבלות עד כמה שניתן.
אז מהם בעצם היתרונות של השיטה האינטרנטית?

מחיר

מלבד ההוצאה על פרסום מודעת האבל ישנן הוצאות נוספות בינהן גילוי מצבה, התעסקות מול עורכי דין בנושא הצוואות והירושות והוצאות כלכליות גבוהות נוספות יחסית (בחלק מהמקרים ללא הכנה מוקדמת).
השיטה המסורתית הכוללת פרסום בעיתונים מתקיימת בצורה בה מי מבני המשפחה או הקרובים מעביר את תוכן המודעה הרצוי לעורך העיתון בו מעוניינים לפרסם את המודעה, על עורכי העיתון לדאוג לעיצוב ולפרסום המודעה על פי הכללים המקובלים.
כמובן ששירות זה כרוך בתשלום ובהתעסקות צמודה של אחד מבני המשפחה.
באתרים האינטרנטיים היום נבנו מערכות פשוטות ונגישות המאפשרות לבני המשפחה לייצר את המודעות בעצמם על פי הפורמט המקובל באופן חינמי ולחסוך לעצמם הוצאה נוספת.

פשוט וקל 

לעיתים, בעיקר כאשר מדובר בדור הישן מעדיפים לשלם למישהו שיעשה מאשר להתמודד לבד מול הטכנולוגיה העכשווית.
לאחר מחשבה בעיקר על אותה אוכלוסייה הוקמו אתרים רבים ובהם מערכות פשוטות וקלות בהן ישנן תיבות תוכן מובנות מראש ועל בן המשפחה רק למלא את הפרטים.
לאחר שליחת הפרטים לאתר, המערכת בונה את המודעה על פי דרישת המשתמש תוך שמירה על הכללים המקובלים ומייצרת מודעת אבל חינמית המתפרסמת בפורטל עצמו או באתר האינטרנט ואפילו ניתנת להדפסה והפצה עצמית, כל זאת ללא עלות, התעסקות וללא צורך לצאת מהבית.

הירשמו כמנויים
הודיעו לי על
0 Comments
משוב פנימי
צפו בכל התנחומים