פטירה של אדם קרוב היא אחד מהרגעים הקשים והמצערים ביותר בחייו של אדם, כחלק מהליך ההתאבלות והפרידה מהמנוח נהוג לקיים טקס הלוויה בו נקבר המנוח בליווי בני המשפחה, החברים הקרובים והמכרים שרוצים לחלוק כבוד אחרון.
מלבד הקשיים המנטליים שחווים הקרובים ברגעים אלו, עליהם לדאוג גם לכלל הסידורים הנלווים והכרוכים גם בלא מעט הוצאות.
אחד הסידורים המקובלים הנדרשים בעת פטירת אדם הוא פרסום מודעת האבל המבשרת על אודות טקס ההלוויה (פרטים כמו מיקום תאריך ושעת הטקס).
את מודעות האבל נהוג להדפיס על פי פורמט מקובל והמודעות נתלות באזור בית המנוח, בית המשפחה ובמקומות בהם נהג המנוח לבלות.
בנוסף נהוג לפרסם את מודעות האבל במדור האבל בעיתונים יומיים ובחלק מהמקרים גם לפרסם אותן בפורטלים ואתרים יעודיים לכך על מנת להפיץ אותם לקהל הרחב.
כיום ניתן לפרסם את מודעות האבל בחינם ולחסוך את ההוצאה הכלכלית במספר דרכים.

 

כיצד ניתן להדפיס את המודעות באופן עצמאי וחינמי?

עד היום היה מקובל לפרסם את מודעות האבל בעיתונים במדור המיועד לכך, על המודעה להכיל את שם הנפטר, תאריך ההלוויה המיועד, מועד השבעה, שמות האבלים ובחלק מהמקרים בוחרת המשפחה להוסיף גם אמירה אישית או תמונה במודעה.
כחלק מההליך נדרשים בני המשפחה לשלוח לעורך העיתון את הפרטים והנוסח הרצויים ותמורת שירות הכרוך בתשלום (התשלום משתנה על פי גודל המודעה, אורך המודעה והמקום בו היא מתפרסמת בעיתון), העורכים מעצבים את המודעה על פי הפורמט המקובל ומפרסמים בעבור המשפחה את התוכן.
כיום אתרי אינטרנט רבים כוללים מערכות המאפשרות לבני המשפחה לפרסם מודעות אבל על כל סוגיהן (מודעות אבל, מודעות השתתפות בצער, מודעות אזכרה ומודעות עלייה לקבר).
על מנת לייצר את המודעות באופן עצמאי על בני המשפחה להיכנס לאחד מבין הפורטלים והאתרים השונים המרכזים מודעות אבל, להזין בתיבת התוכן את התוכן הרצוי והמערכת דואגת להפוך את התוכן שהוזן למודעת אבל על פי הפורמט ולפרסם את המודעה בפורטל בחינם.
המודעה נשמרת כקובץ בפלאפון או במחשב ושומרת את המודעה כקובץ pdf מה שמאפשר הדפסה עצמית של המודעות בבית ללא תשלום והפצת המודעה באופן חינמי ועצמאי.

 

הדפסת מודעת האבל באופן עצמאי ללא שימוש באינטרנט 

לא כולם מצליחים להסתדר עם העידן החדש הכולל שימושים באינטרנט, בפורטלים ובאפליקציות השונות.
יש אפשרות להפיק את מודעות האבל גם ללא השימוש באינטרנט אך יש לזכור כי למודעת האבל קריטריונים ספציפיים ויש לשים עליהם דגש.
עיצוב גרפי- נהוג לעצב את מודעת האבל בצבע שחור בלבד כאשר מסגרת שחורה עבה מקיפה את העמוד והכתב מיושר למרכז.
פונט- לרוב נהוג להשתמש בפונט המקובל והסטנדרטי הנקרא פונט ״חיים״, ישנן מודעות בהן נעשה שימוש בכמה פונטים ובגדלים שונים- הכל נתון לשיקולכם.
גודל המודעה- כאשר מדברים על הדפסת המודעות בבית הגודל המקובל הוא גודל של עמוד A4, שימו לב שאתם לא שוכחים את המסגרת השחורה אחרת המודעה לא תיראה כמו מודעת אבל
ניסוח- מבחינת הניסוח מרחב התמרון הוא רחב יותר, בחלק מהמודעות מתפרסמים רק שם המנוח ופרטי טקס ההלוויה, באחרות מתפרסמים פרטים נוספים כמו גיל הפטירה, סיבת הפטירה, מידע על השבעה וכו.

קבלו הצעה משתלמת לפרסום מודעת אבל בעיתון

אחנו משתפים פעולה עם מרבית העיתונים בישראל לפרסום מודעות אבל בעיתון.
בנוסף לפרסם באתר ניתן לפרסם דרכנו מודעות אבל בעיתונים היומיים בישראל:

ידיעות אחרונות / הארץ / מעריב / ישראל היום / גלובס / כלכליסט / דה מרקר / גרוזלם פוסט / הארלד טריביון

לקבלת הצעת מחיר משתלמת שלחו וואטסאפ או חייגו אלינו