מודעת אבל הינה מודעה שתפקידה הוא להודיע על מותו של אדם ולמסור פרטים אודות טקס ההלוויה שלו על מנת שהקרובים ובני המשפחה יוכלו ללוותו בדרכו האחרונה.
מודעת האבל מתפרסמת על ידי בני במשפחה בסמוך למות המנוח וניתן לפרסם אותה במספר דרכים: פרסום מודעת אבל באינטרנט, פרסום בעיתונות הכתובה ואף הדפסת המודעה באופן עצמאי או דרך חברה ותלייתה בקרבת ביתו של המנוח, ביתם של בני המשפחה, מקום עבודתו של המנוח ובמקומות בהם פעל.
בעת פטירת אדם קרוב ישנם סידורים רבים שעל בני המשפחה לטפל בהם ועל מנת לחסוך בזמן ובכסף ריכזנו לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על הדפסת מודעות אבל בבית.

פרסום והפקת המודעה באופן עצמאי

השיטה הראשונה היא הדפסת והפקת המודעה באופן עצמאי. ניתן ליצור מודעת אבל לתלייה חינם.
על מנת להפיק בעצמכם את מודעת האבל יש לזכור שלמודעת האבל קריטריונים ספציפיים ויש לשים עליהם דגש.
עיצוב גרפי- נהוג לעצב את מודעת האבל בצבע שחור בלבד כאשר מסגרת שחורה עבה מקיפה את העמוד והכתב מיושר למרכז.
פונט- לרוב נהוג להשתמש בפונט המקובל והסטנדרטי הנקרא פונט ״חיים״, ישנן מודעות בהן נעשה שימוש בכמה פונטים ובגדלים שונים- הכל נתון לשיקולכם.
גודל המודעה- כאשר מדברים על הדפסת המודעות בבית הגודל המקובל הוא גודל של עמוד A4, שימו לב שאתם לא שוכחים את המסגרת השחורה אחרת המודעה לא תיראה כמו מודעת אבל.
ניסוח- מבחינת הניסוח מרחב התמרון הוא רחב יותר, בחלק מהמודעות מתפרסמים רק שם המנוח ופרטי טקס ההלוויה, באחרות מתפרסמים פרטים נוספים כמו גיל הפטירה, סיבת הפטירה, מידע על השבעה וכו.

פרסום והפקת המודעה באמצעות האינטרנט

השיטה הנוספת והפשוטה ביותר פונה לדור ה Y המתקדם שלא מפחד להשתמש באינטרנט.
כיום קיימים פורטלים ואתרים רבים המאפשרים לבני המשפחה לייצר את מודעות האבל בצורה פשוטה, מהירה וללא כל עלות.
באתרים אלו ישנה מערכת המאפשרת למלא את הקריטריונים השונים בתיבות התוכן ולאחר ביצוע השמירה המערכת בעצמה הופכת את הטקסט שהזנתם למודעת אבל על פי הקריטריונים.
כאשר המודעה מוכנה יש באפשרותכם להדפיס אותה ולתלות באופן עצמאי במקומות הרצויים ואף לפרסם אותה באינטרנט, לחלוק את פרטי הלוויה עם קהל רב יותר של אנשים ולחלוק כבוד עם המנוח בפלטפורמה נוספת.